Kaip praneša  šiandien   ( 06/17/2020 ) CNN , ketvirtą savaitę   vykstantys  neramumai ir  keisti protestai į kuriuos ne reaguoja  valstijų merai, gubernatoriai , kaip ir galima buvo tikėtis, sulauktia negatyvių pasekmių.

Mineapolio mieste  (Minesotos valstija ), kur  žuvo George Floyd , policijos departamentą paliko  jau 7 policininkai. Kaip praneša Mineapolio merijos atstovai, dar 5 policininkai pateikė oficialius  raštus, kad palieka darbą policijoje.

Aštuoni policijos darbuotojai  paliko savo darbovietes Atlantos mieste ( Džordžijos valstija). Kaip jau skelbta anksčiau ,- atsistatydino Atlantos  policijos šefas  Erica Shellds. Ji atsistatydino iškart  po  mirtini  pasibaigusio incidento, kai birželio  12 dieną buvo nušautas  27 metų afroamerikietis Rayshard Brooks. Jis buvo  pašautas  šūviais į nugara, kai po pasipriešinimo  policijai  ,bandant  jį areštuoti, bandė pabėgti..

 Floridos valstijos pietuose, Hallandale Beach mieste  atsistatydino ir paliko  darbovietę 10 teisėtvarkos  greitojo  reagavimo paskirties, SWAT darbuotojų. Jie savo sprendimą motyvavo tuo,  kad nesijaučia saugūs ir nejaučia jokio  palaikymo iš valdžios atstovų.

Buffalo mieste, ( Niujorko valstija ) apie 60 policijos darbuotojų parašė pareiškimus , kad palieka specialią ekstramalių situacijų grupę pavaldžią policijos departamentui. Bet lieka kol kas dirbti policijoje,bet ne kaip specialios paskirties, greito reagavimo policijos darbuotojai. Toks drastiškas didelės grupės policijos darbuotojų  motyvas   yra  tai ,  kad Buffalo valdžia laikinai nušalino nuo pareigų du policijos darbuotojus, kurie  riaušių metu pastūmė ir pargriovė ant žemės  pagyvenusį protestuotoją.

Kažkas gali užduoti retorinį klausimą,- tai kas  gi stūmė pagyvenusį "protestuotoją" veltis  į riaušes ?  Nesiimu teigti, kad žinau atsakymą į šitokį klausimą, žinau tik tiek, kad suinteresuotiems asmenims  visad reikia surasti savo sakralinę auką ir  garsiai apie tai  rėkti.Tuo labiau, kad protestuojančių motyvai dažnai prasilenkia su įstatymų apibrėžta  erdve.

Situacija Seattle (Vašingtono valstija ) vis dar neišspręsta  ir kabanti ore. Vietos gyventojų  ironiškai įvardinta "bomžatniku" teritorija  gyvena savo gyvenimą, o valdžia kol kas nieko geresnio nesugalvojo, kaip kad  visą teritoriją užtverti betono  blokais.

 Vietinės televizijos kanalas Q13 Fox pranešė ,kad Seattle transporto Departamentas sustatė betono blokus aplink visą teritorijos perimetrą ir kad tai reiškia " kad miestas sau gali leisti protestuotojams pasilikti ilgam". kiek tai racionalus sprendimas, atsakymo kol kas nėra ir niekas net nebando į tai atsakyti.Tokios betono užtvaros, kaip kalba  žurnalistai,  skirti tam, kad per protestuotojų užimtą teritoriją negalėtų parvažiuoti autotransportas. Daugiau nei keistas sprendimas., Sakykime, toje teritorijoje įvyko nelaimingas atsitikimas, ir kaip ten patekt greitosios medicininės pagalbos  tarnyboms? Klausimų daugiau, nei atsakymų į juos.

Seattle policijos  šefas  Carmen  Best pirmadienį pareiškė, kad  miesto valdžia   " ...turi labai atidžiai stebėti susidariusią delikačią situaciją, kuri yra šiuo metu. Aš nesu auuforijoje  dėl situacijos, bet mes pripažįstame , kad šitoje situacijoje mes privalome pasirūpinti kiekvieno žmogaus  saugumu."(citatos pabaiga ). Kaip pasakytų politologijos ekspertai, tai skamba kaip pigus populizmas.

Taip pat pirmadienį ,Donald Trump brifingo metu  pranešė  žurnalistams , kad aptarė su JAV Generaliniu  prokuroru  William Barr, kokių priemonių gali tekti imtis prieš protestuojančius, kurie užėmė keletą Seattle kvartalų.

Visi jau yra įpratę prie "nepakartojamų" D. Trump  išsireiškimų, tad ir šįkart vienas  iš tokių nuskambėjo taip:  "Ir taip, pas mus yra gubernatorius , kuris nei velnio nieko nedaro  ir yra meras, kuri  yra be gyvybės ženklų. jeigu  jie nepadarys  savo darbo, tai tą darbą padarysiu aš.." (citatos pabaiga)

Seattle meras Jenny Durkan, kuri ir anksčiau sava retorika  ginčijosu su D. trump Twitter, apkalnito šįkart jį tuo, kad jis padarė viską , kad  "..neįsiklausyti į milijonų amerikiečių balsų, kurie prašo permainų.."(citatos pabaiga)

Ketvirtą  protestų savaitę  galima pastebėti  , kad protestų akcijos kažkiek  nusilpo,vis mažiau prievartos ir vandalizmo. Dabar  demonstrantai persijungia  ir pradeda orientuotis į naują judėjimą ,-paminklų vertimą.

JAV mokslo -populiarinimo leidinys  "Popular Mechanics"  savo  leidinyje išspausdino savotšką atmintinę vandalams, kur instruktuojama kaip teisingai versti paminklus rasistams. Rekomenduojama  fizinio poveikio  paminklo nuvertimui pastelkti ne mažiau kaip 70 žmonių.. Jei nepavyktų surinkti 70 žmonių, siūlomas kitas paminklo verimo būdas,-panaudoti termitinę masę, kuri  sudaryta  iš aliuminio   (kiek rečiau iš magnio ) mišinio su su skirtingų metalų oksidais.

Sunku tuo patikėti,nes tokiais tempais  viską griaunant ir naikinant , toks dalykas kaip istorinė atmintis   išnyks kaip dūmas ir ateities kartos galės žarstyti tik pelenus...