Daugelis iš šių vietų yra mažos, sunkiai prieinamos salos Ramiajame vandenyje, tokios kaip Nauru, Kiribatis ir Saliamono salos.

Šiame sąraše taip pat yra Komorosas, Lesotas ir Turkmėnistanas. Kelios iš šių tautų yra mažiausiai apgyvendintos vietos pasaulyje, rašo „Sky News“.

Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, iš viso pasaulyje užfiksuota daugiau nei 3 milijonai COVID-19 užsikrėtimo atvejų, mirė 227,7 tūkst. žmonių ir pasveiko beveik milijonas asmenų. Jungtinės Valstijos yra labiausiai nukentėjusi šalis nuo koronaviruso pandemijos.

Jungtinėse Valstijose iki vėlyvo trečiadienio užregistruoti 2 502 nauji mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, rodo Johnso Hopkinso universiteto renkami duomenys.

Po dvi dienas fiksuoto naujų mirčių sumažėjimo sekmadienį ir pirmadienį per parą užregistruojamas COVID-19 aukų skaičius pastarąsias dvi dienas vėl išaugo. Šalyje jau mirė mažiausiai 60 853 žmonės, užsikrėtę COVID-19, skelbia Baltimorėje įsikūręs universitetas.

Visose Šiaurės Amerikos valstijos ir Vidurinių Rytų šalyse buvo užregistruotas bent vienas COVID-19 atvejis. Vis dėlto, kaip rašo „Sky News“, vien todėl, kad tauta nepranešė apie jokius užsikrėtimo atvejus, tai nebūtinai reiškia, kad jų nebuvo. Pavyzdžiui, Šiaurės Korėja nepranešė apie jokius koronaviruso atvejus, tačiau ji yra arti Kinijos, Rusijos ir Pietų Korėjos. O šios šalys pranešė apie didelius užsikrėtimo COVID-19 atvejų skaičius, todėl tikėtina, kad informacija slepiama dėl vyraujančio režimo šalyje.

 

Penkios šalys sako, kad joms pavyko išnaikinti virusą – tai Angilija, Grenlandija, Karibų salos – Sent Lusija ir šv. Bartolomėjaus sala – bei Jemenas. Teigiama, kad šiuo metu šalyse nėra jokių aktyvių COVID-19 atvejų, taip pat nepranešama apie mirties atvejus, nepaisant anksčiau užfiksuotų atvejų.

Kitur šalys ima švelninti karantino sąlygas ir leidžia žmonėms po truputį grįžti į darbus, nepaisant tebevykstančios koronaviruso krizės.